fbpx

Кактус Слим Дуо

ПРИРОДНО РЕШЕНИЕ ЗА СЛАБЕЕЊЕ

Се препорачува за:

  • Намалување на прекумерна телесна тежина
  • Превентивно кај лица кои земаат храна богата со масти за одржување на здравјето на срцето и нивото на масти во крвта

Докажано  ја намалува ресорпцијата на масти преку својата способност да ги врзува и отстранува од организмот. Обезбедува нерастворливи диететски влакна кои ја подобруваат работата на цревата. Помага во отстранување на вишокот на течности  и токсини од организмот.


СОСТАВ   

1 вегетаријанска капсула содржи:

100% природен екстракт од лист од кактус 650 mg и екстракт од плод од кактус 200 mg


ДОЗИРАЊЕ   

Една до две капсули 30-60 минути после оброк богат со масти