fbpx

Heaven7 Биоцелулар ANTI-AGE (дневен универзален крем)

Дневен универзален крем  50 ml

ЗА ПОМЛАДА КОЖА

Дневен крем против стареење на кожата со УВА/ УВБ заштита, погоден за сите типови на кожа, за жени и мажи. Со редовна употреба на оваа крема кожата станува мека и еластична,  со намален број на брчки.


Содржи

  • хијалурон
  • витамини Ц, Е и Б12
  • екстракт од гугул (сommiphora mukul)
  • УВА/ УВБ заштита

Без парабени и вештачки бои.

Екстракт од гугул е смола од индиското дрво Commiphora mukul која содржи бројни биоактивни компоненти кои ја заштитуваат кожата од надворешни штетни влијанија и се ефикасни против нејзиното стареење. Оваа смола  традиционално се користи во ајурведската медицина, а денес постојат бројни студии кои го потврдуваат нејзиниот  учинок  во одржување на здравиот изглед на кожата.


Употреба

Се нанесува секое утро на чиста и сува кожа со нежно масирање. Погодна за сите типови кожа.


Состојки

Aqua/Water, Glyceryl Stearate (and) Ceteareth-20 (and) Ceteareth-12 (and) Cetearyl Alcohol (and) Cetyl Palmitate, GlycerIN, Petrolatum, Cetearyl isononanoate, Oleyl erucate, HyaCare® filler CL (Aqua; Ethylhexyl Stearate; Sodium Hyaluronate Crosspolymer; Polyglyceryl- 4Diisostearate / Polyhydroxystearate / Sebacate; Sodium Isostearate; Alcohol), Shea butterglycerides, Sodium ascorbyl phosphate, Collagen, Ethylhexyl methoxycinnamate, Octocrylene, Dimethicone, Tocopherol, Carbomer, Potassium sorbate, Commiphora mukul resin powder, Rosmarinus officinalis leaf extract, Disodium EDTA, Fragrance (Fruity cream AF 10311/19)