fbpx

Heaven7- Биоцелулар ANTI-AGE (крем против флеки)

крем против флеки  40 ml

ЗА ПОМЛАДА КОЖА

Мултикомпонентен крем кој помага во избелувањето на кожата и изедначувањето на тенот.


Состојки

  • 100 % природен екстракт од јачмен кој има депигментирачки ефект што овозможува избелување на кожата, делува анти-оксидативно против стареење на кожата, ја штити кожата од штетни надворешни влијаниjа ( сонце, загадување), обезбедува исхрана на кожата, ја подобрува микроциркулацијата и спречува создавање на брчки
  • Витамин Ц е антиоксиданс кој го спречува стареењето на кожата, стимулира создавање на колаген и помага во изедначување на тенот (избелување) на лицето
  • пептиди од морска репа кои имаат депигментирачки ефект и ја намалуваат синтезата на меланинот

Употреба

Се нанесува секое утро и вечер на темелно исчистена кожа.

Без парабени и вештачки бои.


Состојки

WATER, GLYCERIN, CETYL ALCOHOL, STEARYL ALCOHOL, POLYSORBATE 60, CAPRYLIC/ CAPRIC TRIGLYCERIDES, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE (AND) DIBUTYL ADIPATE (AND) DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE (AND) ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE (AND) ETHYLHEXYL TRIAZONE (AND) LAURETH-7 CITRATE (AND) LAURYL GLUCOSIDE (AND) POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE (AND) TRIETHANOLAMINE, BEESWAX, DIMETHICONE, PROPANEDIOL (AND) WATER (AND) HORDEUM VULGARE SEED EXTRACT, PHENOXYETHANOL, ROSA CANINA SEED EXTRACT, CARBOMER, IMIDAZOLIDINYL UREA, SODIUM  HYDROXIDE,  DISODIUM  EDTA.