fbpx

Heaven7 Биоцелулар ANTI-AGE (ноќен крем)

ноќен крем 50 ml

ЗА ПОМЛАДА КОЖА

Интензивна ноќна крема против стареење со специјална формулација која ги намалува видливите знаци на стареење на кожата.


Содржи

  • Ретинол (витамин А) е исклучително ефикасен во намалувањето на брчките, обновување на кожата и подобрување на тенот. Го поттикнува создавањето на колаген и го подобрува изгледот на кожата. Својот максимален учинок го постигнува за време на ноќта
  • хијалуронска киселина, која ја одржува влагата на кожата, ги пополнува брчките и спречува создавање на нови брчки
  • шеа путер, ја навлажнува, храни, измазнува и смирува кожата
  • колаген е протеин кој природно се создава во кожата и е одговорен за нејзината цврстина и еластичност. Со текот на годините, неговото сездавање се намалува, поради што таа го губи тонусот, се олабавува и доаѓа до создавање на бори
  • витамини Ц, Е, Б12 се антиоксиданси кои го спречуваат стареењето на кожата и ефектот на штетните надворешни фактори

Без парабени и вештачки бои.


Употреба

Се нанесува секоја вечер на чиста и сува кожа со нежно масирање.


Состојки    

Aqua/Water, Glyceryl Stearate (and) Ceteareth-20 (and) Ceteareth-12 (and) Cetearyl Alcohol (and) Cetyl Palmitate, Petrolatum, Methyl glucose sesquistearate, Caprylic/Capric triglyceride, Oleyl erucate, HyaCare® filler CL (Aqua; Ethylhexyl Stearate; Sodium Hyaluronate Crosspolymer; Polyglyceryl-4Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate; Sodium Isostearate; Alcohol), Shea butter GLYCERIDES, Cetearyl isononanoate, Collagen, PEG-20 Glyceryl stearate, Caprylic/ Capric acid, Sodium ascorbyl phosphate, Dimethicone, Xanthan gum, Tocopherol, Cyanocobalamin, Potassium sorbate, Retinyl palmitate, Rosmarinus officinalis leaf extract, Disodium EDTA, Fragrance (Vanilla Musky 29501/17).