fbpx

Heaven7 – Ревен

Крем за вени, 125 ml

ТРОЈНО ДЕЈСТВО ЗА ЛЕСНИ И ОДМОРНИ НОЗЕ

Комбинација од три растителните екстракти:

  • див костен
  • винова лоза
  • арника

Бенефити:

  • Ја подобрува циркулацијата
  • Го подобрува венскиот тонус и ги зајакнува капиларите
  • Намалува болка, црвенило, оток, чувството на замор и тежина во нозете

Употреба

Наутро и навечер кремата се втрива во кожата до потполно впивање со движења од долу кон горе.


Состојки

Aqua/Water, Sorbitan stearate, Petrolatum, Propylene glycol, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Glycerin, Paraffin liquid, Isopropyl Myristate, Polysorbate 60, Cetyl alcohol, Paraffin hard, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract, Arnica Montana Flower Extract, Stearyl alcohol, Dimeticone, Cera alba, Methylparaben, Propylparaben, Fragrance (Fresh Air LA 27091/12).