fbpx

Heaven7® Ves-na

Антиперспирантен гел, 30 ml

МОЌЕН АНТИПЕРСПИРАНТЕН ГЕЛ ЗА ТРЕТМАН НА ПРЕКУМЕРНО ПОТЕЊЕ

Бенефити

  • го намалува прекумерното лачење на потните жлезди
  • спречува развој на бактерии и појава на непријатен мирис

Употреба

Се нанесува локално на проблематичните места (дланки, стапала, пазуви), еднаш дневно најдобро навечер. Се остава да делува преку ноќ за да се спречи прекумерното потење во текот на денот. Наутро треба да се измие со вода и сапун и да не се нанесува повторно во текот на денот.

Се користи секоја ноќ додека не се добие саканиот ефект ( околу 1 недела).

Hе се препорачува нанесување веднаш после бричење или депилација туку после 24 часа. Кога ќе се постигне ефектот, се продолжува со понатамошна примена еднаш до двапати неделно.

Само за надворешна употреба. Се нанесува исклучиво на сува кожа. Не се нанесува на осетлива, иритирана или повредена кожа.

Без парабени, конзерванси, бои и мириси


Состојки

Aqua, Aluminium, Chlorid Hexahydrate, Hydroxyethylcellulose